Aktualności

Hufcowy turniej piłkarski pełen emocji

Piękne gole, efektowne zagrania a przede wszystkim, walka do samego końca – to wszystko towarzyszyło zmaganiom harcerzy, którzy rywalizowali dzisiaj (sobota, 14 maja) o puchar komendanta Karkonoskiego Hufca ZHP.
Tym razem zobaczyliśmy druhny i druhów w sportowych strojach. Miejscem zmagań była Paulinum Arena, czyli boisko KKS Jelenia Góra. Drużyny rywalizowały w trzech kategoriach: harcerze, harcerze starsi i wędrownicy oraz wędrownicy i instruktorzy.
Na uczestników czekała woda oraz poczęstunek z grilla. Na szczęście, obyło się bez poważniejszych kontuzji. Gdyby nawet, to organizator zapewnił opiekę pielęgniarską.
W grupach rywalizowano systemem każdy z każdym, po dwie najlepsze drużyny awansowały do finału. Zespoły z kolejnych dwóch miejsc rywalizowały o 3 miejsce. Po blisko 3 godzinach zmagań zapadły ostateczne rozstrzygnięcia. I tak, w kategorii harcerzy zwyciężyła 111 WDH „Ignis”, 2 miejsce zajęła 8 PDH Burza ,a trzecie – 93 Drużyna Harcerska „Płomień”.
Wśród harcerzy starszych najlepsi byli reprezentanci 100 DHSiW „Watra”, którzy w finale pokonali 6 ŚWDH „Kora Brzozowa” im. Ernesta Thompsona Setona. Podium uzupełniła 74 Drużyna Harcerzy Starszych „Genesis”W kategorii najstarszej puchar komendanta wywalczyła Grupa Kwatermistrzowska. Drugi był Krąg Instruktorski „Faza”” a trzeci – 4 ŚWDH „Sokolik”.
W zawodach, których głównym organizatorem był druh Radosław Biegus, udział wzięło 14 drużyn. Dziękujemy Karkonoskiemu Klubowi Sportowemu Jelenia Góra za miłe przyjęcie.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *