Aktualności Slider

Dzień Myśli Braterskiej 2021

Dzień Myśli Braterskiej
DMB w tym roku było dosyć wyjątkowe ze względu na sytuację panującą na świecie, ciężko jest obchodzić święto oparte na przyjaźni, braterstwie i kontakcie z drugą osobą w chwili kiedy towarzyszą nam wszechobecne obostrzenia.
Jednakże mimo to nie poddaliśmy się i staraliśmy się jak najlepiej przeżyć to święto wspólnie, ale zdalnie. Przygotowaliśmy dla naszych jednostek zadania mające na celu wspomóc ich w tym trudnym czasie i zainspirować do działania w ramach tego dnia. Jednym z efektów ich pacy był teledysk do piosenki „Mały Obóz”, który udostępniliśmy, ale nie było to jedyne co nasze drużyny i gromady zrobiły.
Drugim zadaniem jakie realizowali było przeprowadzenie zbiórki dotyczącej wybranego fragmentu życia założyciela skautingu, czyli sir Roberta Baden-Powella, dzięki czemu różne drużyny naszego hufca dowiedziały się różnych ciekawostek dotyczących jego historii. Drużynowi zrobili co mogli, żeby przedstawić swoim harcerzom, w jak najkreatywniejszy sposób te sytuacje, czy to odwzorowując słynną obronę Mafekingu walką na śnieżki, tworząc makietę pierwszego obozu, lub ucząc się jego sprytnych zagrywek szpiegowskich.
Dziękujemy za szczególne zaangażowanie:
-8 Piechowicka Drużyna Harcerska „Burza”
-8 Piechowicka Górska Drużyna Harcerzy Starszych i Wędrowników „Pogrom”
-100 DHSiW „Watra”
-14 Drużyna Harcerska „Ventus” im. Jana Bytnara ps. Rudego
-24 Gromada Zuchowa „Kubusiowa Brygada”
-35 Gromada Zuchowa „Radosne Smerfiki”
-36 DW „Granica”
-39 DHS „Barykada”
-40 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska „Wataha”
– 52 WDH „Manada”
-53 Drużyna Harcerska „Żywioły”
-55 DHSiW „Exigo”
-6 ŚWDH „Kora Brzozowa” im. Ernesta Thompsona Setona
-74 Drużyna Harcerzy Starszych „Genesis”
Oraz zespołowi: Harcerski Zespół Muzyczny „C-haos”
za przygotowanie podkładu muzycznego, który można było usłyszeć w teledysku
 
odk. Oliwer Kuty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *