Aktualności Slider

Granatowy sznur – początek instruktorskiej drogi

Instruktorzy Karkonoskiego Hufca ZHP i Hufiec ZHP Lubin im. Budowniczych Zagłębia Miedziowego w dniach: 26-30.08.20 i 11-13.09.2020 zorganizowali kursy metodyczne dla drużynowych zuchowych, harcerskich i starszoharcerskich.

W szkoleniach i warsztatach wzięło udział 26 uczestników. Pierwszy zjazd obył się w nowej siedzibie naszego Hufca, Schronisku „Druh” w Jeleniej Górze, natomiast drugi dla pionu starszoharcerskiego w Przesiece, a dla zuchowego i harcerskiego we Wrocławiu.

W ciągu 8 dni szkoleniowych, przyszli drużynowi uczyli się podstaw metody harcerskiej, dowiedzieli się jak prawidłowo powinna działać gromada, czy drużyna w ZHP, poznali czym charakteryzuje się dana metodyka, ale przede wszystkim nie samą wiedzą świat się zdobywa! W trakcie kursu integrowali się ze sobą, uczyli się poprzez ciekawe formy warsztatowe, rozmawiali, czasami do białego rana, o wątpliwościach, nadziejach i planach na drużynę.

Uczestnicy na pewno długo będą wspominali między innymi: wycieczkę w góry, do dawnej Kopalni Kwarcu Stanisław, zwiad po Jeleniej Górze, wizytę w manufakturze cukierków, czy biwak „pod chmurką”.

Jedno jest pewne, większość z nich ma już dyplom, a przede wszystkim wiedzę, a reszta zależy od ich czynów!

Powodzenia i pamiętajcie, że drużyna to odbicie lustrzane drużynowego, jak stwierdził kiedyś Robert Baden Powell.

Największe podziękowania należą się komendantom kursów: phm. Magdalenie Podośce, phm. Karolinie Cych i phm. Piotrowi Staszakowi oraz instruktorom, którzy prowadzili bloki szkoleniowe. Dziękujemy Wam za motywację do działania, poświęcony czas, ta wiedza i doświadczenia przydadzą się uczestnikom kursu na wiele, wiele lat.

Czuwaj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *