Slider

Wyprawa Polarna Zuchów 2022

Wyprawa Polarna Zuchów
13 marca 2022 roku, na polanie pod Zamkiem Chojnik zebrali się mali tropiciele bajek z całego Dolnego Śląska. Zuchy miały za zadanie pomóc znanym i lubianym bohaterom, takim jak: Kopciuszek, Calineczka, Trzy Świnki, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia, czy też Królowa Śniegu oraz zebrać szczęśliwe zakończenia do Księgi Baśni. Gromady Zuchowe przemieszczały się po polach zabawowych, czekało na nich wiele gier i zadań: dekorowali ciasteczka, szukali kluczy, aby uwolnić świnki, ozdabiali karocę, rozwiązywali zagadki, pląsali i malowali swoje marzenia. Pogoda dopisała, było słonecznie, ale także gdzieniegdzie leżał jeszcze śnieg, więc zdarzały się bitwy śnieżne. Zuchy, pełne energii i radości wykonywały wszystkie zadania. W trakcie wydarzenia można było wysłać zuchową pocztówkę z Wyprawy, dzięki Poczcie Harcerskiej „Szaniec” oraz zjeść pyszne ciasto, z czego cały dochód będzie przekazany na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy. W grze wzięło udział ponad 550 osób z Hufców Chorągwi Dolnośląskiej. Na apelu podsumowującym dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek, tropy Przyjaciela Bajek, słodkości i inne niespodzianki. Hm. Arkadiusz Rudolf zastępca Komendanta Chorągwi Dolnośląskiej wręczył pwd. Dominice Cieślik oraz pwd. Aleksandrowi Rerichowi list pochwalny od Naczelnika ZHP, gratulujemy i życzymy satysfakcji z pełnienia funkcji drużynowego gromady zuchowej. Celem tegorocznej edycji WPZ była promocja fauny i flory Karkonoskiego Parku Narodowego oraz propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Cieszymy się, że tak wiele gromad do nas przyjechało, mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli spotkać się kolejny raz w jeszcze większym gronie! Serdecznie dziękujemy pwd. Aleksandrze Pliszce oraz jej zespołowi za zorganizowanie tego wydarzenia. Dziękujemy też wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację WPZ!
Serdecznie podziękowania kierujemy do naszych sponsorów:
– Chorągiew Dolnośląska
– Wydawnictwo Poligrafia AD REM
– Sklep Wawel Jelenia Góra
– Botoro sc.
Dziękujemy również za pomoc i możliwość organizacji wydarzenia na terenie Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej oraz Karkonoskiego Parku Narodowego.
Pełną galerię zdjęć z wyprawy można znaleźć pod linkiem: https://gkzhp-my.sharepoint.com/…/EuU4aXLRZEJNlVHtiGldM…
Sfinansowano ze środków Rządowego
Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018 – 2030.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *