Aktualności Slider

Harcerska gra. Dla aktywnych!

Ponad 200 osób wzięło udział w grze miejskiej w Piechowicach, która odbyła się w sobotę (3 października). Byli to głównie harcerki i harcerze, którzy w ten sposób zainaugurowali nowy rok.

Harcerze spotkali na swojej drodze piratów, czekało na nich mnóstwo zadań: stworzyli filtr do wody, skonstruowali własny statek, udzielali rozbitkom pierwszej pomocy, uczyli się orientacji w terenie czy podstaw rozpalania ognisk.

Na trasie dla starszych wcielali się w detektywów, których celem było odnalezienie młodego hrabiego Wilhelma. Spotykali przyjaciół zaginionego, wykonując dla nich zadania, takie jak odnalezienie zdjęcia-pamiątki dla niani Wilhelma, szybkie rozpalanie ogniska w trudnych warunkach, czy powtórzenie podstaw ze znajomości lokalnych ziół, zebrali informacje o Wilhelmie, odnaleźli go, a na końcu przekonali do powrotu do domu.

Fabuła trasy zuchowej (najmłodszej) opierała się na bajce „Jack i Piraci z Nibylandii”. Dzieci miały odbić skarb z rąk kapitana Haka, tworzyli magiczny pył, łowili jabłka przy pomocy prawdziwej wędki, sadzili kwiaty, rysowali marzenia przy pomocy soku z cytryny, wszystko po to, aby zdobyć hasło, czyli miejsce ukrycia skarbu.

Całość zakończyła się uroczystym apelem, na którym rozdane zostały nagrody i odczytano rozkaz Komendanta. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, apele odbyły się równolegle w trzech różnych miejscach, oddzielnie dla każdej z kategorii wiekowych. Były to: boisko ZSTiL, Szklany Ogród oraz Niedźwiedzia Łąka.

Wyniki współzawodnictwa na trasach:

Trasa zuchowa:

Nasze dzielne zuchy – wszystkie były zwycięzcami 🙂

Trasa harcerska I:

1. Miejsce 44 Drużyna Harcerska „Zorza”

2. Miejsce 14 Drużyna Harcerska „Ventus” im. Jana Bytnara ps. Rudego

3. Miejsce 8 Piechowicka Drużyna Harcerska „Burza”

Trasa harcerska II:

1. Miejsce 52 WDH „Manada”

2. Miejsce 6 ŚWDH „Kora Brzozowa” im. Ernesta Thompsona Setona

3. Miejsce 53 Drużyna Harcerska „Żywioły”

wyróżnienie 25 DH „Przygoda”

Trasa starszoharcerska:

1. Miejsce 55 DHSiW „Exigo”

2. Miejsce 74 Drużyna Harcerzy Starszych „Genesis”

3. Miejsce 55 DHSiW „Exigo” – patrol drugi

Gra Miejska w Piechowicach została zrealizowana w ramach projektu pn.”Znów Aktywni Razem”, współfinansowanego ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie LGD Partnerstwo Ducha Gór. Wsparła nas Piekarnia Ulijanka w Piechowicach.

Dziękujemy!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *