Aktualności Slider

Harcerski Dzień Cyklisty na dobry początek

Nowy rok harcerski rozpoczęliśmy na… rowerach! Ponad 200 osób wzięło udział w Harcerskim Dniu Cyklisty, który odbył się w sobotę 21 września na jeleniogórskich błoniach.

Rozpoczęliśmy apelem, na którym komendant podziękował osobom zaangażowanym w organizację 27. Rajdu Granica, po czym wyruszyliśmy na punkty Harcerskiego Dnia Cyklisty, aby sprawdzić się w różnych zadaniach sportowych związanych z tematem – „Rowerowy Zawrót Głowy”. Czego tam nie było – slalom na rowerze, trasa MTB, konkurencja najwolniejszej a na finał – najszybszej – jazdy na rowerze itp. Po pełnych zaangażowania zmaganiach zebraliśmy się znowu na błoniach, aby się posilić i podsumować współzawodnictwo z całego dnia. Odbyły się także dwie dogrywki – w kategorii harcerskiej oraz starszoharcersko-wędrowniczej. Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

Harcerze:

I miejsce – 52 WDH „Manada”

II miejsce – 6 ŚWDH „Kora Brzozowa”

III miejsce – 101 DH „Pagoda”

Harcerze Starsi i Wędrownicy:

I miejsce – 55 DHSiW „Exigo”

II miejsce – 11 DW „Centrum”

III miejce – 100 DHSiW „Watra”

Zuchy: zwyciężyły wszystkie patrole!

Oczywiście nie moglibyśmy się tak świetnie bawić bez wsparcia z Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego „Aktywny Dolny Śląsk”. Dzisiejszy dzień był doskonałą rozgrzewką przed rozpoczynającym się rokiem harcerskim.

 

IMG_3621

Zdjęcie 1 z 18

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *