Aktualności

Podsumowanie II HTSS

DSC 0346[1]Nieco ponad tydzień temu odbył się II Hufcowy Turniej Strzelectwa Sportowego. Dnia 13.04. w Jeżowie Sudeckim na miejscowej dzielnie strzelało 16 osób. 2 w kategorii Harcerki Starsze i Wędrowniczki oraz 14 w Harcerzach Starszych i Wędrownicy.

Uczestnicy strzelali z broni KBKS „Radomka” (kal. 5,6 mm) na odległość 25 metrów leżąc i oddając 12 strzałów do tarczy o wielkości mniej więcej głowy.

W turnieju zwyciężyli dhn. Maria Łabaziewcz oraz dh Kamil Wierzbicki, którzy zdeklasowali kolejnych uczestników o ponad 10 punktów i zostali odznaczeni przez pana Szymona Dadaczyńskiego (sekretarza LOK w Jeleniej Górze) srebrną Odznaką Sprawności Obronnej.

Po turnieju zawodnicy dodatkowo strzelali poza konkursem, by w sumie wystrzelać prawie 300 naboi.

Szczególne podziękowania należa się członkom LOK w Jeleniej Górze: panu Szymonowi Dadaczyńskiemu, który udostępnił nam strzelnicę, broń oraz amunicję oraz Robertowi Wiskiemu i Bartoszowi Piaseckiemu, którzy znacznie pomogli w sprawnym przebiegnięciu imprezy. Turniej zrobił znaczny krok w przód w stosunku z jego pierwszą edycją, gdzie brało udział 7 zawodników. Za rok odbędzie się kolejna edycja.