Aktualności Slider

Wyprawa Wiosenna Zuchów 2021

Wiosenna Wyprawa Zuchów właśnie się zakończyła. 20 gromad zuchowych z Chorągwi Dolnośląskiej pomogło Sherlockowi Holmesowi w poszukiwaniach Ducha Gór, władcy Karkonoszy. Gra odbyła się na stadionie w Karpaczu oraz malowniczej okolicy centrum miasta. Zuchy miały do wykonania kilka zadań, na polach zabawowych uczyły się zawodu detektywa, rozwiązywały zagadki, zbierały elementy kolorowanki, aby ostatecznie dowiedzieć się gdzie jest Liczyrzepa. Okazało się, że Duch Gór był ukryty w jednym z namiotów, zuchy zgadywały w którym. W trakcie wydarzenia każdy uczestnik zabawy mógł wysłać wyjątkową pocztówkę, za pomoc w zorganizowaniu punktu poczty harcerskiej dziękujemy hm. Markowi Stochmiałkowi. Około 14:30 odbyło się rozdanie nagród, gromady otrzymały upominek, a każdy zuch dostał pluszowego misia od Miasto Jelenia Góra. Organizatorzy podziękowali Panu Radosławowi Jęckowi, burmistrzowi Miasta Karpacz za możliwość organizacji wydarzenia w Karpaczu i udostępnienie Stadionu. Hm. Robert Zapora podziękował organizatorce gry, pwd. Paulinie Łapie, komendzie rajdu oraz drużynom Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze, które zaangażowały się w organizację pól zabawowych. Serdecznie dziękujemy hm. Arkadiuszowi Rudolfowi (Duchowi Gór) za wsparcie i udział w wydarzeniu. Dziękujemy również wszystkim zuchom i zapraszamy za rok!
Patronatami tegorocznej Wyprawy Wiosennej Zuchów byli:
hm. Dorota Kołakowska – komendant Chorągwi Dolnośląskiej
Pan Radosław Jęcek – Burmistrz Miasta Karpacz
Wyprawa Wiosenna Zuchów 2021 została dofinansowana ze środków programu Dolnośląskie Podwórka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *