Aktualności

Głosowanie w JBO – prosimy o wsparcie!

Rusza kolejna edycja Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. Prosimy mieszkańców o poparcie harcerskiego projektu!

Chodzi o projekt nr 30 „Dom Harcerza – remont i modernizacja – etap II”. Za pozyskane środki chcemy utworzyć salę aktywności ruchowej. W niej instruktorzy mogliby organizować zajęcia ruchowe dla swoich podopiecznych. Z sali korzystałyby także dzieci ze świetlicy środowiskowej oraz inne osoby, przebywające w „Domu Harcerza”. Projekt zakłada także dalszą część termomodernizacji budynku. Wszystko po to, by harcerzom, członkom świetlicy, gościom schroniska, było cieplej.

Będziemy wdzięczni za okazane wsparcie. Tym bardziej, że obecnie jest to dla nas praktycznie jedyna droga na pozyskanie tak znaczących środków na zadania inwestycyjne.

(projekty twarde)

Projekt nr 30 – Dom Harcerza – remont i modernizacja etap II

Jak zagłosować?

Są dwa sposoby: elektronicznie oraz tradycyjnie. Niżej podpowiadamy, jak to zrobić.

elektronicznie

1. Wejdź na Portal Partycypacji Społecznych:
Kliknij i zagłosuj! konsultacje.jeleniagora.pl/

2. Jeśli nie masz konta – załóż je (przycisk w prawym górnym rogu). Przy logowaniu należy podać swój numer telefonu oraz dane osobowe (PESEL i adres zamieszkania).

3. Zaloguj się.

4. Wybierz „Jeleniogórski Budżet Obywatelski 2022”. Po kliknięciu w „Dowiedz się więcej” przejdziesz do strony głosowania.

5. Postępuj zgodnie z komunikatami. Możesz oddać 1 głos na projekty twarde (prosimy o zagłosowanie na projekt nr 30 – Dom Harcerza – remont i modernizacja etap II), 1 głos na projekty miękkie i 1 głos na projekty zielone (rekomendujemy projekt nr 5 – naszych przyjaciół – pn. Dębowa wyspa na Bobrze).

6. Z góry dziękujemy za każdy głos!

metodą tradycyjną (papierowo)

1. Należy wziąć dokument tożsamości i udać się do jednego z 7 punktów na terenie Jeleniej Góry,
w których wydawane są karty do głosowania. Lista punktów:

– główny budynek Ratusza ( hol na parterze),

– Centrum Obsługi Klienta przy ul. Ptasiej 6a,

Filie Książnicy Karkonoskiej:

– ul. Cieplicka 172 ( Muflon)

– Pl. Piastowski 32

– ul. Wrocławska 71

– ul. Sygietyńskiego 7

– Biuro Obsługi Mieszkańców Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Różyckiego 19.
2. Pobraną kartę należy na miejscu wypełnić i wrzucić do urny znajdującej się w tym punkcie. Możesz oddać 1 głos na projekty twarde (prosimy o zagłosowanie na projekt nr 30 – Dom Harcerza – remont i modernizacja etap II), 1 głos na projekty miękkie i 1 głos na projekty zielone (rekomendujemy projekt nr 5 – naszych przyjaciół – pn. Dębowa wyspa na Bobrze).
3. Pamiętajmy, że karty są numerowane i należy przy nich podać swoje dane osobowe. Dlatego nie ma możliwości pobrania dwóch kart. Jedna osoba = jedna karta.


UWAGA!

Osoby, które mają problem z logowaniem, mogą skorzystać z pomocy naszego instruktora, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00 – czekamy w „Domu Harcerza” przy ul. Wiejskiej 41 B.


Głosowanie odbywa się od wtorku (5 października) i trwa do następnego wtorku (12 października)!!!


UWAGA!!!!

W tym roku nie ma ograniczenia wiekowego, także głosować mogą nawet dzieci i młodzież! Zachęcamy wszystkich zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, instruktorów do udziału w głosowaniu!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *