Aktualności Slider

Czas podsumowań, czyli połowa kadencji władz

Półmetek kadencji obecnych władz hufca za nami. Podczas sobotniego (2 października 2021r.) zjazdu sprawozdawczego komendant hufca Robert Zapora i członkowie komendy: Eliza Jarmakowicz (zastępczyni komendanta), Piotr Staszak (skarbnik), Magdalena Załoga i Magdalena Podośka otrzymali absolutorium za minione dwa lata. Była to także okazja do wręczenia podziękowań i odznaczeń. Srebrną Honorową Odznakę Ruchu Przyjaciół Harcerstwa otrzymał Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. To podziękowanie od Karkonoskiego Hufca i Chorągwi Dolnośląskiej ZHP za owocną współpracę i sprzyjanie rozwojowi harcerstwa w mieście. I za zaufanie, bowiem niedawno minął rok, odkąd jesteśmy gospodarzem „Domu Harcerza” przy ul. Wiejskiej!

Na zjeździe gościliśmy także delegację z Międzyzdrojów – miasta partnerskiego Jeleniej Góry. Na czele był burmistrz Mateusz Bobek, zastępcza burmistrza Beata Kiryluk, przewodniczący rady miejskiej Jan Węglorz.

Podziękowania i odznaczenia podczas zjazdu wręczono także instruktorom naszego hufca. Srebrny krzyż „Za Zasługi dla ZHP” w stopniu srebrnym otrzymał hm. Robert Zapora, brązowe krzyże „Za Zasługi dla ZHP” otrzymali: hm. Maciej Horeglad, phm. Magdalena Załoga, phm. Eliza Jarmakowicz.

Złotą odznaką „Zasłużony dla Chorągwi Dolnośląskiej ZHP” uhonorowana została hm. Maria Łabaziewicz, srebrną Odznaką „Zasłużony dla Chorągwi Dolnośląskiej ZHP”: phm. Magdalena Podośka, phm. Piotr Staszak i phm. Aleksandra Szemberska, brązową: pwd. Aleksandra Pliszka, pwd. Natalia Suda, pwd. Julia Szemberska, pwd. Jakub Wójcik.

Wszystkim odznaczonym i uhonorowanym gratulujemy!

Była to także okazja do rozmów o planach na przyszłość. Do najważniejszych należą dalsza poprawa standardu schroniska „Druh” oraz rozwój środowisk harcerskich.

Po zjeździe odbyła się zbiórka wyborcza rejonu nr 6 hufców Kamienna Góra i Karkonoskiego, podczas której wyłoniono delegata na 42. Zjazd ZHP. Została nim hm. Agnieszka Czajkowska-Wróbel. Gratulujemy!

Fot. Weronika Bekus/UM Jelenia Góra

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *