Harcerze na Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 11 odbył się festyn rodzinny, przy organizacji którego pomagał Szczep Harcerski „Incendium”. Harcerze przeprowadzili szereg zabaw podwórkowych, takich jak gra w klasy, zabawa skakankami, Jenga, walki na równoważni czy zawody w badmintona. Nie zabrakło również harcerskiego Escape Room’u w harcówce szczepu, który jak co roku cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Poza tym, na terenie festynu rozstawiony został mini obóz. Uczniowie szkoły mogli wejść do prawdziwego obozowego namiotu, położyć się na kanadyjce, wziąć z półki menażkę i zagotować wodę przy ognisku. Obok można było poćwiczyć umiejętności wykonywania pierwszej pomocy z wykorzystaniem ćwiczebnego AED. Nie zabrakło też harcerskiego pokazu tańca – belgijki. Harcerze także sumiennie przygotowali się do festynu piekąc ciasta i babeczki na kiermasz. Za rok na pewno powtórzymy tę wspólną zabawę.

To nie jedyny harcerski akcent podczas wydarzeń związanych z Dniem Dziecka. Członkowie 4 Jeleniogórskiego Szczepu Harcerskiego „Enigma” pomagali w organizacji festynu na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Jeleniej Górze. Pomogliśmy zorganizować dwie gry terenowe, w których mogli wziąć wszyscy chętni. Jedna z nich działa się w fantastycznym świecie bajkowych postaci, natomiast przy drugiej zastosowaliśmy kody QR. Miały one na celu zapoznać uczestników z harcerskim życiem. Postawiliśmy również namiot, aby pokazać namiastkę naszego obozowego życia. Przy okazji, prowadziliśmy akcję naborową, promując drużyny ze szczepu i rozdając ulotki 😉

Dzień wcześniej (piątek, 31 maja) nasi harcerze pomogli w organizacji „Dnia Dziecka” dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Jelonek przy ul. Kilińskiego w Jeleniej Górze. Przy naszym hufcu także działa świetlica środowiskowa (harcerska), jest to więc przykład dobrej współpracy obu tych placówek.