Aktualności Slider

Informacja w sprawie obozów harcerskich

Druhny i druhowie, szanowni Rodzice!

Otrzymujemy coraz więcej pytań w sprawie organizacji tegorocznej akcji letniej. Oczekujemy na decyzję rządu w tej sprawie. Jednocześnie informuję, że Komenda Karkonoskiego Hufca ZHP przygotowuje się do tegorocznej akcji letniej tak, jakby miała się odbyć. Uzyskaliśmy już część niezbędnych zezwoleń umożliwiających organizację obozów, wystąpiliśmy o kolejne.

W najbliższych dniach na stronie hufca (www.karkonoski.zhp.pl) oraz na facebooku zamieścimy wzory kart uczestników obozów. Rodziców zainteresowanych wysłaniem dzieci na harcerskie obozy prosimy o ściągnięcie kart, wypełnienie ich, podpisanie, i przesłanie skanów na adres hufca (karkonoski@zhp.pl). Będzie to dla nas wyznacznikiem poziomu zainteresowania tą formą wypoczynku. Informujemy też, że na razie NIE PRZYJMUJEMY wpłat. Prosimy rodziców o odkładanie pieniędzy. Jeśli restrykcje zostaną złagodzone i okaże się, organizacja obozów będzie możliwa, wyznaczymy krótkie terminy płatności.

W związku z trwającym stanem pandemii koronawirusa, bierzemy pod uwagę wiele rozwiązań alternatywnych, m.in. podjęliśmy decyzję o zmianie terminów turnusów w Białogórze. W kwestii obozów w innych miejscowościach prosimy o kontakt bezpośrednio z komendantami szczepów.

Chciałbym zapewnić, że nasze formy wypoczynku są organizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami, włącznie z obowiązkiem zatwierdzenia ich w Kuratorium Oświaty. Monitorujemy sytuację i reagujemy na bieżąco na zmieniające się realia. Jeśli organizacja obozów będzie niemożliwa z uwagi na pandemię koronawirusa, to oczywiście odstąpimy od ich organizacji. Bezpieczeństwo uczestników jest dla nas priorytetem. W takiej sytuacji postaramy się zaproponować inne formy spędzenia wolnego czasu, bezpieczne i dozwolone prawem.

Mamy jednak przekonanie, że obecna sytuacja, ile by nie trwała, jest jednak przejściowa. Wierzymy, że tego lata będziemy mogli poczuć magię obozowego ogniska, zebrać wrażenia z harcerskiej warty oraz zawiązać krąg w gronie przyjaciół.

#BądźmySolidarni, #zostańwdomu

Czuwaj!

hm. Robert Zapora

komendant hufca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *