Aktualności Slider

Instruktorzy naszego hufca „Wolontariuszami Roku”

Od kilku lat Miasto Jelenia Góra wraz z Powiatową Społeczną Radą do spraw Osób Niepełnosprawnych działającą przy prezydencie nagradza osoby lub grupy osób, które w sposób szczególny zasłużyły się m.in. w pracy wolontariackiej na rzecz społeczności lokalnej. W tym roku dostrzeżono postawę instruktorów Karkonoskiego Hufca ZHP.


Statuetki w dwóch konkursach: „Wolontariusz Roku” i „Jeleniogórzanin bez barier” wręczane są zawsze z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, przypadającego na 3 grudnia.

– Gdyby nie COVID-19, wraz z kapitułą konkursową wręczylibyśmy statuetki osobiście nagrodzonym mieszkańcom Jeleniej Góry. A tak, musimy poczekać na lepsze czasy – powiedział prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. – Nie oznacza to jednak, że nie rozstrzygnęliśmy tegorocznego konkursu.

Nagrodę Główną w Konkursie „Wolontariusz Roku 2020” w kategorii ogólnej – Wolontariusze otrzymał Hufiec Karkonoski w Jeleniej Górze.

To za akcję „Instruktorzy w służbie seniorom”, którą prowadzimy praktycznie od początku pandemii. Nasi instruktorzy nieśli pomoc mieszkańcom regionu, którzy w czasie pandemii nie wychodzą z domu. To głównie zakupy, wykupienie recept itp. Akcję prowadziliśmy intensywnie w pierwszej połowie roku. Z czasem dołączyli do nas jeleniogórscy urzędnicy. Obecnie akcją pomocy seniorom koordynuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze, ale nasi instruktorzy także w niej uczestniczą.

Dziękujemy za wyróżnienie, niesienie pomocy wpisuje się w naszą misję.

Instruktorzy, którzy podjęli się działania: hm. Marian Łata, pwd. Jakub Wójcik, pwd. Michał Cybulski, phm. Magdalena Podośka, pwd. Paulina Łapa, hm. Anna Kamińska, hm. Maria Łabaziewicz, phm. Piotr Staszak, hm. Robert Zapora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *