Aktualności Slider

Pamięć i pomoc

Nasi instruktorzy udekorowali chryzantemami groby byłych harcerzy i instruktorów jeleniogórskiego hufca ZHP. Akcja ta ma także wymiar pomocowy – w ten sposób, przy współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, wsparliśmy sprzedawców kwiatów.

Donice z żywymi kwiatami oraz symboliczne kartki informacyjne zostały umieszczone na kilkudziesięciu grobach. Pamiętaliśmy m.in. o harcmistrzyni Eugenii Domalewskiej, byłej druhnie kwatermistrz jeleniogórskiego hufca. Byliśmy u Krystyny Nosal, komendantki Szczepu nr 1 w Jeleniej Górze, Mariana Pękalskiego – byłego komendanta hufca, czy Konrada Mieczkowskiego, wieloletniego komendanta Szczepu Lotniczego i Kierownik Klubu „Śmigiełko”. Pamiętaliśmy też o Marysi i Marku, tragicznie zmarłych harcerzach naszego hufca.

Akcję podjęli nasi instruktorzy: kwatermistrz pwd. Jakub Wójcik, drużynowy – odkrywca Oliwer Kuty oraz wiceprzewodniczący Komisji Historycznej hm. Andrzej Gawłowski, a także wędrownicy Tomasz Potasznik i Renata Stawicka, przy ścisłej współpracy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Miała ona także wymiar pomocowy. Agencja zaproponowała, że odkupi kwiaty od jeleniogórskich producentów, jeśli my podejmiemy się ustawienia ich na cmentarzach. Tak też się stało.

Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób zaznaczyć pamięć o osobach, które nosiły krzyż harcerski, i jednocześnie pośrednio wesprzeć jeleniogórskich przedsiębiorców.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *