Jeleniogórskie Harcquesty

W sobotę (4.09.2021 r.) członkowie Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze oficjalnie rozpoczęli kolejny rok harcerski. Wszystko działo się w urokliwym Parku Norweskim w Cieplicach, który pomieścił ponad 350 harcerzy! Rok zaczął się wielką grą handlową, uczestnicy działali w zastępach, ich zadaniem było stworzenie jak największego naszyjnika dla gwiazdy tego dnia – JELENIA. Przed każdym zastępem było ponad 10 różnych konkurencji. Najmłodsi skakali w workach, rozwiązywali memory, rzucali do celu, z zamkniętymi oczami doczepiali jelonkowi rogi i brali udział w wielu zuchowych i sportowych zadaniach. Harcerze i harcerze starsi próbowali swoich sił w między innymi: chodzeniu na szczudłach, wiązaniu węzłów, turlaniu się, noszeniu kogoś na noszach, strzelaniu z łuku i repliki, jeździe na rowerze ciągnąc go za pomocą repów, strzelaniu do bramki, czy rzucie ringiem do celu. Rozwiązywali też liczne zadania, krzyżówki, memory na strefie bezpunktowej i wyzywali inne zastępy do pojedynków np. w piłkę nożną, czy przeciąganiu liny. Drużynowy lub przyboczny zbierał od zastępów koraliki w kolorach flagi Jeleniej Góry i mógł je wymienić na „bileciki”, aby każdy harcerz mógł brać udział w zadaniu. O 14:30 zaczęło się wielkie liczenie korali, aby rozstrzygnąć kto wygrał. W trakcie przerwy kadra poszczególnych środowisk podjęła rękawice i pojedynkowali się w przeciąganiu liny.Następnie odbył się apel na którym ogłoszono wyniki dzisiejszej rywalizacji! Było mnóstwo sportu, zabawy i przede wszystkim harcerstwa! Życzymy Wam powodzenia w kolejnym roku, mamy nadzieję, że zgodnie z myślą Baden Powella postawicie na zastępy!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Miasto Jelenia Góra, dziękujemy!