Aktualności Slider

Na tropie jelenia!

Wakacje dobiegły końca, po obozach harcerskich zostały już tylko wspomnienia, a pierwszy dzwonek zadzwonił w szkołach. To znaczy, że z przytupem wracamy do działania, zaczną się zbiórki, wycieczki, biwaki, czyli to, co harcerze lubią najbardziej.

W sobotę, 9 września, 302 członków naszego Hufca zebrało się w Parku Norweskim, aby wziąć udział w otwartej grze, rozpoczynającej rok harcerski. Najmłodsi trafili do zakręconej czasoprzestrzeni, przez co poznali sławnych Jeleniogórzan np. Stanisława Bareję, Maję Włoszczowską czy Marcina Wyrostka. Wykonały dla nich kilka zadań, następnie za pomocą magicznych zegarów pomogły im wrócić do swoich czasów. Harcerze poznali historię okolicy, dowiedzieli się więcej na temat Walończyków i wstąpili do Bractwa Walońskiego. Harcerze Starsi poprzez grę strategiczno-handlową stworzyli własne miasto i utworzyli nowe szlaki handlowe w Jeleniej Górze. Dziękujemy Komendantkom tras za wspólną zabawę: pwd Amelia Nowak, dh. Łucja Gryszko, dh. Ada Jurewicz. Dziękujemy phm. Magdalena Załoga za wzorowe pokierowanie całym wydarzeniem.

Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom:

Trasa Zuchowa

1. 24 GZ „Kubusiowa Brygada”

2. 11 GZ „Dzielne Wilczki”

3. 35 GZ „Radosne Smerfiki”

Trasa Harcerska

1. 45 DH „Watra”

2. Patrol „Najszlachetniejsze Kryształy” z 25 DH „Przygoda”

3. 38 DH „Szaniec”

Trasa Starszoharcerska

1. Patrol Sigma z 99 DHS „Iskra”

2. Patrol Kapibary Kamieniary z 6 ŚWDH „Kora Brzozowa”

3. Patrol Koty z 74 DHS „Genesis”

 

Fot. hm. Robert Zapora, pwd. Weronika Bekus, dh Kacper Opałacz

Impreza turystyczno-krajoznawcza została dofinansowana przez Miasto Jelenia Góra

Dziękujemy!