Aktualności Slider

Patriotyzm po harcersku

Gry i zabawy obozowe, nauka pierwszej pomocy, kiełbaski prosto z ogniska – to tylko kilka z punktów pikniku harcerskiego pn. 100 pomysłów na patriotyzm, który zorganizowali harcerze Hufca Karkonoskiego w Jeleniej Górze z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.

To był harcerski dzień podczas jeleniogórskiego Biało-Czerwonego Weekendu Majowego. Tradycyjnie już, harcerze uczestniczyli w miejskich obchodach Święta Konstytucji. Obstawiliśmy poczty sztandarowe, pełniliśmy wartę pod pomnikiem Wolność i Niepodległość, rozdawaliśmy baloniki w barwach biało-czerwonych, rozdawaliśmy kotyliony przybyłym mieszkańcom. Po części oficjalnej rozpoczął się piknik pod hasłem 100 pomysłów na patriotyzm. W praktyce są to pomysły na spędzanie wolnego czasu po harcersku, w zgodzie z naturą. Na Placu Ratuszowym zapłonęło ognisko, były gry i zabawy harcerskie, chusta Klanzy, bańki mydlane, malowanie twarzy, punkt gastronomiczny z kiełbaską z grilla lub z… ogniska. Był pokaz sprzętu asg, którym dysponuje Grupa Reprezentacyjna Hufca Karkonoskiego. Czas zgromadzonym umilał zespół C-HAOS, czyli harcerski zespół muzyczny działający przy 4 Jeleniogórskim Szczepie Harcerskim „Enigma”. Były stoiska z technikami harcerskimi (np. szyfry), a także z pierwszej pomocy (z fantomem i przenośnym AED). Prezentowaliśmy obozowe łóżka polowe oraz ofertę obozów harcerskich w Białogórze. Zebrani mogli się przekonać, że patriotyzm można celebrować w sposób ciekawy i radosny, a także – że w harcerstwie nie ma nudy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *