Zakończenie Roku Harcerskiego 2023/2024 za nami

W weekend 14-16 czerwca harcerze z naszego hufca spotkali się w Janowicach Wielkich, aby podsumować miniony rok harcerski.

Impreza rozpoczęła się od ognisk w pionach metodycznych, na których każda drużyna prezentowała wybrany przez siebie ginący zawód – wprowadzało to wszystkich w tematykę całego zlotu. W ich trakcie uczestnicy mogli poznać niespotykane dotąd profesje oraz zastanowić się dlaczego stają się one zapomniane.

Następnego dnia drużyny wyruszyły na szlaki Rudaw Janowickich, nadal pozostając w tematyce ginących zawodów. Harcerze mieli okazję wcielić się w różne profesje od kataryniarza aż po kowala, przy okazji zachwycając się widokami na panoramę Karkonoszy.

Po powrocie i pysznym obiedzie rozpoczął się Turniej Technik Harcerskich. Patrole współzawodniczyły ze sobą w swoich pionach metodycznych sprawdzając się w takich technikach jak pionierka, węzły czy historia harcerstwa.

Pełna wyzwań sobota zakończona została obrzędowym ogniskiem całego hufca, podczas której harcerze podsumowali dzień i integrowali się podczas wspólnych śpiewów i pląsów.

Impreza zakończyła się w niedzielę apelem podsumowującym cały rok harcerski. W jego trakcie zostało rozwiązane współzawodnictwo trwające podczas zakończenia. Nie zabrakło także miejsca na podziękowania i wyróżnienia dla drużyn i instruktorów.

Wyniki współzawodnictwa:

Trasy:

➡️ Kategoria Zuchy:

1. 24 Gromada Zuchowa „Kubusiowa Brygada” im. Aleksandra Kamińskiego ps. Kamyk

2.Małe Ogniki (9 Gromada Zuchowa „Małe Ogniki”)

3.Ogniści (9 Gromada Zuchowa „Małe Ogniki”)

➡️ Kategoria Harcerze:

1. Gorące ziemniaczki (25 DH Przygoda)

2. 44 Drużyna Harcerska ,,Zorza” im. Tadeusza Zawadzkiego ps. „Zośki”

3. 101 Drużyna Harcerska „Pagoda”

➡️ Kategoria Harcerze Starsi:

1. 100 DHSiW „Watra”