Aktualności

Zapraszamy do Białogóry!

Szanowni Państwo, druhny i druhowie. Po długim oczekiwaniu podjęliśmy decyzję, że uruchamiamy w tym roku bazę obozową w Białogórze nad morzem. Dlatego też zapraszamy na tegoroczne obozy harcerskie.

Przypominamy terminy: I turnus 23.07 – 09.08, II turnus: 07.08 – 23.08.

Tegoroczne obozy odbędą się z zachowaniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

Przed wyjazdem przeprowadzimy dodatkowe szkolenie kadry nt bezpieczeństwa. Będzie kilka istotnych zmian organizacyjnych, m.in. nie planujemy odwiedzin rodziców czy osób trzecich, na obóz wstęp będą mieli tylko uczestnicy, kadra wychowawcza i logistyczna, a także zespoły kontrolujące, i – w ograniczonym zakresie – dostawcy towarów.

Zwiększymy liczbę pojemników z płynami dezynfekującymi. Rezygnujemy z tradycyjnej wycieczki autokarowej do dużego miasta na rzecz wycieczek rowerowych (mamy mobilną stanicę rowerową), do miejsc mniej komercyjnych. Na plaży wytyczymy bezpieczną strefę przebywania, a następnie kąpieli. Po powrocie z kąpieli w morzu grupa będzie kąpała się na obozie pod prysznicem (z użyciem płynu i ciepłej wody). Zmniejszymy liczbę osób zakwaterowanych w namiotach, by spełnić wymóg 4 m. kw./os przestrzeni.

Tych zmian jest więcej. Na bieżąco śledzimy wytyczne GIS oraz ministerstw. Zapewniamy, że robimy wszystko, by dochować bezpieczeństwa, ale jednocześnie, by po długotrwałej izolacji zapewnić naszym podopiecznym możliwość wypoczynku, spotkania z rówieśnikami czy wyjazdu poza okolicę zamieszkania.

Szczegóły dotyczące wyjazdu, terminy wpłat, karty kwalifikacyjne, załączniki, a także podstawowy ekwipunek osobisty, znajdziecie Państwo na stronie hufca, w zakładce OBÓZ W BIAŁOGÓRZE/OFERTA 2020. Link znajduje się TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *