Aktualności Slider

Turniej Technik Harcerskich

Turniej Technik Harcerskich
Harcerzem się jest, a nie bywa, ale harcerstwo to nie tylko dobre uczynki, patriotyzm, czy wspólne zbiórki, to także praktyczne umiejętności, każdy z nas powinien umieć rozpalić ognisko, czy też zorientować się w terenie! W tym roku z technikami harcerskimi zmierzyli się harcerze, harcerze starsi i wędrownicy. Turniej rozpoczął się w sobotę, o 9:00 przy pumptracku na Zabobrzu. Pierwszy etap polegał na wykonywaniu zadań sprawdzających wiedzę i umiejętności harcerskie. Uczestnicy rozwiązywali szyfry, rozbijali namiot turystyczny, wiązali węzły, sprawdzali co pamiętają z terenoznawstwa i pierwszej pomocy oraz pionierki obozowej. Drugim etapem było INO, a na koniec harcerze mieli za zadanie ugotować sobie obiad na kuchniach polowych.
W kategorii harcerskiej zwyciężył zastęp „Pagodziaki” ze 101 DH „Pagoda”, w kategorii HS najlepsi okazali druhowie Jan i Maciej z 74 DHS „Genesis”, a w kategorii wędrowniczej zwyciężyła druhna Dobrosława ze 102 GZ „Świetliki”. Mamy nadzieję, że sprawdziliście poziom swojej wiedzy i umiejętności i w trakcie obozów będziecie szlifowali techniki harcerskie. Dziękujemy za zorganizowanie turnieju druhowi Bartkowi Kozłowskiemu!
 
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa
Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji
Harcerskich i Skautowych na lata 2018 – 2030
 
Dziękujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *