1 % podatku dla harcerza!

Nic nie kosztuje, a może sprawić wielką frajdę innym. Zachęcamy podatników do przekazania 1% podatku dochodowego harcerzom.

Związek Harcerstwa Polskiego to największe stowarzyszenie wychowawcze w Polsce (ponad 100 tysięcy członków). Uczy, jak być pożytecznym, samodzielnym i odpowiedzialnym. W ZHP pracuje społecznie ponad 10 tysięcy instruktorów i wychowawców. Przekazane pieniądze naprawdę trafiają do drużyn, czyli do harcerzy. I jeszcze jedno, wychowujemy dobrych ludzi! To najważniejsze powody, dla których warto przekazać część podatku harcerzom.

Jak to zrobić?

Ci, którzy rozliczają się tradycyjnie, składając samodzielnie (bądź przygotowane z pomocą księgowej) papierowe czy też elektroniczne rozliczenie:

1 – w polu nr 137. w formularzu numer KRS wpisz: 0000264246. 2 – w polu nr 139. Cel szczegółowy wpisz: Hufiec Karkonoski ZHP i numer drużyny, na którą chcesz przekazać podatek. 3 – w polu nr 140. Wyrażam zgodę, wstaw znak „x”.

A co, jeśli korzystamy z gotowego rozliczenia, sporządzonego przez Krajową Administrację Skarbową?

1. Zaloguj się na stronie podatki.gov.pl

2. Sprawdź swoje rozliczenie elektroniczne, przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową. Wprowadź zmiany: w pozycji 137. wpisz numer KRS: 0000264246, a w pozycji 139 (cel szczegółowy): Hufiec Karkonoski ZHP, drużyna ……………………

3. Zapisz zmiany i zaakceptuj rozliczenie.

Komenda Karkonoskiego Hufca ZHP

procentKH1