Aktualności Slider

Zuchy ocaliły świat!

wpz1Przeciąganie liny, slalom między „mumiami”, gra w piłkę czy rozwijanie makaronu – to tylko niektóre zadania, z jakimi musieli się zmierzyć uczestnicy tegorocznej Wyprawy Polarnej Zuchów.

Do Ścięgien, a dokładniej – do Karpacza, bo tam ostatecznie odbyła się impreza (9 marca), przyjechali najmłodsi członkowie ZHP z różnych stron Dolnego Śląska.

 

Zuchy wybrały się w podróż dookoła świata i odwiedzały państwa, w których wcześniej była wróżka Carmen Sandiego i ukradła znajdujące się tam zabytki. Na przykład, w Egipcie musiały odzyskać piramidy, w Anglii – Big Ben, we Włoszech – krzywą wieżę. Z Australii zniknęła opera w Sydney. Wróżka zabrała nawet… chiński mur! Zuchy musiały włożyć sporo wysiłku, aby naprawić to, co zepsuła Carmen Sandiego. Zadania zostały dobrane nieprzypadkowo, były charakterystyczne dla każdego z państw. W Australii uczestnicy musieli skakać niczym kangury, w Hiszpanii, która piłką nożną stoi, trzeba było wykazać się umiejętnościami piłkarskimi. W Egipcie należało zebrać jak najwięcej artefaktów. Wszyscy bardzo się starali i… odzyskali skradzione zabytki. Carmen Sandiego była poruszona postawą małych uczestników wyprawy. Obiecała, że nie będzie już więcej kraść, i nagrodziła uczestników słodkim upominkiem. Dziękujemy wszystkim gromadom/drużynom za udział w tegorocznej wyprawie. I liczymy na Waszą obecność za rok. Miejmy nadzieję, że pogoda bardziej bardziej łaskawa 🙂

Obszerna fotorelacja na profilu Wyprawy na facebooku, link znajduje się TUTAJ.

Tegoroczną wyprawę wsparli Chorągiew Dolnośląska oraz Drukarnia Wielkoformatowa KAW z Jeleniej Góry. Dziękujemy!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *