2. Piłkarski Puchar Chorągwi za nami

Blisko 50 rozegranych spotkań na trzech boiskach i ponad 200 strzelonych bramek – te statystyki najlepiej pokazują, jak bawiliśmy się podczas 2. Piłkarskiego Pucharu Chorągwi Dolnośląskiej, który dobył się w minioną sobotę (26 maja) w Jeleniej Górze. Organizatorem zawodów był Hufiec Karkonoski.

W turnieju wzięło udział 14 drużyn, podzielonych na dwie kategorie wiekowe: harcerze oraz open. Podobnie jak podczas pierwszej edycji, rywalizacja toczyła się na stadionie przy ul. Złotniczej – najnowocześniejszym obiekcie w Jeleniej Górze. W tym roku – co cieszy – było wiele drużyn harcerskich. Rywalizowali oni systemem każdy z każdym. Oczywiście, każdej drużynie zależało na zwycięstwie, ale nie to było najważniejsze.

– Najważniejsze, że udało nam się odciągnąć dzieci i młodzież od komputerów i zachęcić do aktywnego spędzania czasu – powiedziała harcmistrzyni Maria Łabaziewicz, komendantka Hufca Karkonoskiego. – Dzisiaj jest tak, że część dzieci trenuje sporty wyczynowo i one na co dzień mają sporo ruchu, ale jest spora grupa, która nie robi nic. Ten turniej jest odpowiedzią na te potrzeby.

Tradycyjnie już, na uczestników czekał ciepły poczęstunek (grillowana kiełbaska), było też coś słodkiego oraz woda do picia. Oprócz rozgrywek sportowych, odbyły się też konkursy indywidualne: strzał w poprzeczkę oraz rzutów karnych.

W rywalizacji sportowej bezkonkurencyjna okazała się drużyna Łagodni z 8 PDH Burza, która w całym turnieju zanotowała tylko jeden remis i same zwycięstwa. W kategorii open zwyciężyły Legnickie Lwy, które obroniły puchar, wywalczony przed rokiem. W finale pokonali Cichą Dolinę 2:0. Ogółem w turnieju wzięło udział blisko 150 osób. Organizatorem zawodów był Hufiec Karkonoski a patronem imprezy – hm. Dorota Kołakowska, komendantka Chorągwi Dolnośląskiej ZHP.

Organizatorzy dziękują partnerom i sponsorom, a są nimi: Termy Cieplickie, Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze, Bank Zachodni WBK, Pizzeria King Jelenia Góra, Karkonoski Klub Sportowy Jelenia Góra, Szkoła Wspinaczki Grip oraz Chorągiew Dolnośląska ZHP.

Niżej podajemy wyniki turnieju:

Kategoria open

1. HKS Legnickie Lwy

2. Cicha Dolina Piechowice

3. 100 DHSiW Watra

kategoria harcerze

1. Łagodni (8 PDH Burza)

2. 52 próbna WDH Manada

3. Ostrzy (8 PDH Burza)

Najlepszy zawodnik: Sergiusz Szymaniak (open), Michał Schulz (harcerze). Najlepszy bramkarz: Adrian Grybuś (open), Artur Matysik (harcerze).

Zwycięzcy konkursów indywidualnych: Tytus Baraniecki, Kacper Wowk, Robert Kościsz, Szymek Janeczko.

Obszerna galeria zdjęć na naszym profilu na facebooku, link znajduje się TUTAJ.