XVI DFKHiP „Jelonek”

2 listopada 2023 roku odbył się XVI Dolnośląski Festiwal Kultury Harcerskiej i Patriotyzmu „Jelonek” 🇵🇱🎤

Tuż przed 10.00 do Jeleniogórskie Centrum Kultury zjechało się ponad 180 uczestników. Młodzi artyści mogli brać udział w dwóch konkursach: piosenki i plastycznym. Tematami przewodnimi w konkursie piosenki były „Ognia czar” i „Ku wolności”, zaś tematem konkursu manualnego była „Polska w moim sercu”.

Uczestnicy śpiewali, grali na instrumentach, malowali pocztówki, a wszystko to pod czujnym okiem jury.
Była to już druga edycja, gdzie prócz harcerzy Chorągiew Dolnośląska ZHP na scenie gościli uczniowie szkół z Jeleniej Góry i Powiatu Karkonoskiego. Wspólnie świętowali niepodległość i pokazywali publiczności, co oznacza dla nich wolność.
Za całokształt imprezy był odpowiedzialny pwd. Piotr Smolnicki, a na scenie festiwal prowadzili pwd. Julian Żbikowski i dhn. Agata Zapora.
O 16.00 rozpoczął się godzinny koncert gwiazdy festiwalu, Grupa na Swoim, na którym wielu z nas tańczyło pod sceną czy pląsało wraz z zespołem do piosenki „Deska do deski”. Koncert na długo pozostanie w naszej pamięci, szczególnie, że gościliśmy ich już po raz drugi. Serdecznie dziękujemy uczestnikom, publiczności, jury, sponsorom!
To był piękny dzień pełen radosnego patriotyzmu 🇵🇱🎹

Gratulujemy zwycięzcom:
Konkurs piosenki:
➡️ZESPOŁY ZUCHY
3. miejsce Próbna Drużyna Feniks Hufiec ZHP im. Szarych Szeregów w Bolesławcu
➡️ZESPOŁY HARCERZE I HARCERZE STARSI
➡️ZESPOŁY WĘDROWNICY I INSTRUKTORZY
2. miejsce The Karpie Band Hufiec ZHP Powiatu Milickiego
➡️SOLIŚCI ZUCHY
1. miejsce Hanna Rudzik 11 GZ „Dzielne Wilczki”
2. miejsce Antonina Zielińska 11 GZ „Dzielne Wilczki”
➡️SOLIŚCI HARCERKI I HARCERZE STARSKI
1. miejsce Antonina Fang 99 Drużyna Harcerzy Starszych ISKRA
2. miejsce Anna Kułak Hufiec ZHP Świdnica
➡️WYRÓŻNIENIA
• 14 Drużyna Starszoharcerska „Feniksy” III Szczep Harcerski „Ferramentis” w Polkowicach
➡️SOLIŚCI SZKOŁY KLASY 1-4
1. miejsce Pola Kwiatkowska
2. miejsce Michalina Sikorska
3. miejsce Nikola Kozińska
➡️SOLIŚCI SZKOŁY KLASY 5-8
1. miejsce Maja Maraszek
2. miejsce Julia Szczepanowska
➡️ZESPOŁY SZKOŁY KLASY 1-4
1. miejsce Konwalie
2. miejsce Lilie
3. miejsce Fiołki
➡️ZESPOŁY SZKOŁY KLASY 5-8
1. miejsce Stokrotki
2. miejsce Stokrotkowe Trio

Festiwal był objęty Honorowym Patronatem przez:
• Pana Krzysztof Wiśniewski Starosta Karkonoski
Fundatorami tegorocznych nagród byli:
Zofia Czernow – Poseł na Sejm RP
• Urząd Miasta Miasto Jelenia Góra
• Prokostal Sp. z o.o. Zbigniew Ładziński
Auchan – Jelenia Góra
• Krąg seniorów Hufiec Karkonoski
• Hafciki Paulina Korzeniowska
• Małgorzata Kurbiel – Składnica Harcerska

—————————————————————————
Zadanie dofinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skatowych na lata 2018 – 2030.
fot. dh Kacper Opałacz – cała fotorelacja na Facebooku Hufca Karkonoskiego