Aktualności Slider

Przekazaliśmy światełko mieszkańcom

Jak co roku, podzieliliśmy się Betlejemskim Światełkiem Pokoju. Oficjalne przekazanie nastąpiło w niedzielę w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. Najpierw odbyła się Msza św., a po niej zainteresowani zgromadzili się przy „Betlejemskim ognisku”.

– Niech to światło da nadzieję, że w przyszłym roku pokonamy tego niszczycielskiego wirusa – przyznał Jerzy Łużniak, Prezydent Miasta Jeleniej Góry, odbierając lampion. Życzył też przybyłym spokoju i zdrowia na nadchodzące święta Bożego Narodzenia.

W tym roku przypada 30-lecie idei Betlejemskiego Światełka Pokoju. W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie narodził się Jezus Chrystus, płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów z różnych krajów w wielkiej sztafecie obiega świat. Polscy harcerze odbierają go od skautów ze Słowacji. Pod koniec ubiegłego tygodnia światełko dotarło do Jeleniej Góry. Oprócz Prezydenta, ogień odebrał ksiądz Janusz Diament z parafii Podwyższenia Krzyża Św., senator Krzysztof Mróz a także przedstawiciele drużyn, zrzeszonych w naszym hufcu. Przez najbliższe dni harcerze będą przekazywać ogień mieszkańcom. Zainteresowane osoby mogą odebrać go z hufca (ul. Wiejska 41 B).

Światło z Betlejem symbolizuje pokój, poświadczenie wzajemnego zrozumienia, jest symbolem pojednania między narodami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *