Aktualności Slider

Święto Niepodległości z udziałem harcerzy

Harcerze z Karkonoskiego Hufca ZHP tradycyjnie już uczestniczyli w miejskich obchodach Dnia Niepodległości w Jeleniej Górze.

Obchody odbyły się w poniedziałek 11 listopada 2019 r. na Placu Ratuszowym. Nasi harcerze wystawili poczet flagowy, który podniósł flagę biało-czerwoną na maszt. Zapewniliśmy także poczty dla sztandarów związków kombatanckich, był oczywiście i nasz sztandar. Pełniliśmy służbę pomocniczą, przekazując mieszkańcom chorągiewki, kotyliony czy rogaliki marcińskie. Z kolei pod Kościołem Podwyższenia Krzyża Świętego zapewniliśmy wartę przy pomniku „Wolność i Niepodległość”. Delegacja naszych instruktorów w składzie: hm. Robert Zapora, hm. Maria Łabaziewicz oraz phm. Eliza Jarmakowicz złożyli kwiaty pod pomnikiem.

Podczas tegorocznego święta ponownie odsłonięto tablicę kawalerów orderu Virtuti Militari. Oficjalnie odsłonięto ją rok temu, jednak od tego czasu przybyło na niej kilka nazwisk.

– Dziękuję wszystkim instruktorom oraz harcerzom za zaagnażowanie w obchody tego święta – powiedział komendant hufca hm. Robert Zapora.

Podziękował nam także prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, we wpisie na swoim profilu na facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *