Aktualności Slider

XIV Festiwal JELONEK

XIV Festiwal JELONEK
Tradycyjnie, z okazji Święta Niepodległości, Karkonoski Hufiec ZHP w Jeleniej Górze zorganizował Festiwal Jelonek. Zachęcamy młodych ludzi do tego, aby świętowali ten dzień razem z nami, to znaczy śpiewająco 🙂. Dokładnie dzisiaj, 13 listopada, 10 wykonawców: zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów z Hufów Chorągwi Dolnośląskiej zaśpiewało pieśni związane z tematem niepodległości, ale nie tylko…Motywem przewodnim tegorocznej edycji była także ekologia, dlatego drugi utwór miał być wiązany właśnie z tym tematem. Chcieliśmy przypomnieć uczestnikom festiwalu, że 6 punkt prawa harcerskiego jest aktualny i niezwykle ważny. Oprócz konkursu piosenki, odbył się także manualny i plastyczny, a nowością był recytatorski. W trakcie przerw harcerze teorzyli malunki na torbach wielokrotnego użytku i tworzyli z filcu, zwierzęta zagrożone wyginięciem. Po przesłuchaniach, o 16:00 wystąpiła gwiazda wieczoru zespół MuzyKuny. Zagrali dla nas w klimacie poezji śpiewanej, ale nie tylko, mogliśmy też posłuchać repertuaru harcerskiego, co oczywiście rozruszało naszą publiczność. Podziękowaliśmy im gromkimi brawami. Następnie, o 17:00 odbyło się wyczekiwane rozdanie nagród i występ finalistów. Gratulujemy i serdecznie wszystkim dziękujemy za udział. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również odwiedzicie stolicę Karkonoszy, a wasze śpiewy będzie słychać na samej Śnieżce!
Wyniki konkursów:
Kategoria zespół
🎤🎷
ZUCHY:
1. 80 Kamiennogórska Gromada Zuchowa „Dzielne Orlęta”
HARCERZE I HARCERZE STARSI:
🥁🎹
1. 29 Świdnicka Drużyna Harcerska „Dęby” im. Andrzeja Małkowskiego
2. Harcerski Zespół Muzyczny „C-haos”
3. 801 Kamiennogórska Drużyna Harcerska „Leśne Licho”
WĘDROWNICY I INSTRUKTORZY:
🎼🎧
1. Harcerska Grupa Artystyczna „Liminis Prolis”
2. ROSOMAKI
3. Księżyc na czole
Kategoria soliści:
💐🎤
1. Hanna Czajkowska
2. Maria Nowak
3. Hanna Molka
Konkurs recytatorski:
1. Oliwia Aniszewska
Nagroda publiczności:
Hanna Czajkowska
Festiwal JELONEK został objęty patronatem przez:
Jerzy Łużniak- Prezydent Miasta Jeleniej Góry – i hm. Dorotę Kołakowską Komendanta Chorągiew Dolnośląska ZHP , serdecznie dziękujemy!
Serdeczne podziękowania za wsparcie i udostępnienie JCK dla Pana Dyrektora Jarosława Gromadzkiego i pracowników Jeleniogórskie Centrum Kultury oraz Klub KWADRAT Dziękujemy również jurorom za poświęcony nam czas.
Dziękujemy również za wsparcie naszego festiwalu i nagrody dla finalistów:
Pani Marzena Machałek Sekretarz Stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej
Pani Zofia Czernow Poseł na Sejm RP
Pan Jerzy Łużniak- Prezydent Miasta Jeleniej Góry i Miasto Jelenia Góra
Pan Krzysztof Wiśniewski, Starosta Powiatu Jeleniogórskiego
Chorągiew Dolnośląska ZHP
Czas na harcerstwo – sklep harcerski
————————————————————————
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego
Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018 – 2030 oraz ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach projektu „Młodzi Patrioci 2021”
 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *