Slider

Techniki i ich tajniki – propozycja programowa

Techniki i ich tajniki
W tym roku harcerskim Zespół Programowy Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze wydał propozycję programową dotyczącą technik harcerskich. Chcielibyśmy, aby nasi harcerze znali i rozumieli prawo i przyrzeczenie harcerskie, potrafili odnaleźć się w lesie, umieli i chcieli udzielić pierwszej pomocy. Zaradność harcerska i znajomość technik harcerskich sprawdzana jest przede wszystkim na obozach, zaczynając od pionierki obozowej. Drużynowy, rada drużyny i zastępowi pracują cały rok, aby nauczyć członków swoich drużyn wszystkich technik harcerskich. Dlatego my idziemy Wam z pomocą! Zaproponowaliśmy kilka przykładowych zadań, które możecie realizować w trakcie roku harcerskiego. Dzięki realizacji tej propozycji drużyna może otrzymać tytuł Mistrza Technik Harcerskich 2021/2022.
Co zrobić żeby zdobyć tytuł mistrzowskiej jednostki?
To proste:
• wybierzcie minimum dziewięć zadań z przedstawionych poniżej
• wykonajcie zadania z minimum trzech różnych technik
• z wybranych przez Was technik zrealizujcie minimum trzy zadania
Na tych najbardziej zaangażowanych czekają nagrody!
Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia ze zbiórek 25 DH Przygoda, których tematami były: kuchnie polowe i struktura, na zbiórkę został zaproszony hm. Andrzej Gawłowski. Zachęcamy Was do działania i nauki technik w nowy i ciekawy sposób!
Pod tym linkiem możesz sprawdzić na jakim etapie realizacji propozycji są pozostałe jednostki Hufca: https://tiny.pl/9t2dw
Masz pytania? Chcesz się pochwalić zrealizowanymi zadaniami?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *