Aktualności

Zakończenie Roku Harcerskiego 2020/2021

W niedzielę 20 czerwca zakończyliśmy rok harcerski. Pełen przygód i niespodziewanych sytuacji.

We wrześniu nasi drużynowi rozpoczęli ten rok harcerski pełni nadziei i planów na rozwój swoich jednostek. Powoli, po trudnych miesiącach pandemii, zaczęli organizować zbiórki, wycieczki, harcerze realizowali stopnie i sprawności. Niestety wszystko zaczęło się od nowa, po kilku tygodniach znów wróciły zdalne zbiórki, nie można było organizować biwaków, ani zimowisk. Duże imprezy hufcowe takie jak, festiwal piosenki w JCK, Wyprawa Polarna Zuchów, Wigilia Instruktorska, czy Integracyjny Rajd Instruktorski odbyły się zdalnie, czy też zostały odwołane lub przeniesione. Nie było nam łatwo. W drugim półroczu znowu zapalił się promyk nadziei, wróciły zbiórki, drużyny organizowały biwaki. Zorganizowaliśmy, dla ponad 300 osób Wiosenną Wyprawę Zuchów na stadionie w Karpaczu, odbyła się VII edycja Gry Barykada i Turniej Technik Harcerskich. Hufiec na Wiejskiej cały rok tętnił życiem, chętnie odwiedzali nas, poza harcerzami i zuchami na zbiórkach, rodzice, drużynowi, czy tez instruktorzy naszego hufca. W trakcie tego roku doposażyliśmy pokoje schroniskowe w nowe szafy, stoły, odmalowaliśmy hol, odnowiliśmy kuchnię. W części hufcowej wyremontowaliśmy łazienkę, remontujemy pokój instruktorski, odświeżyliśmy harcówkę i biuro. Dbamy o nasze podwórko, oczyściliśmy miejsce ogniskowe, posadziliśmy kwiaty i regularnie kosimy. Podsumowując, mimo trudności idziemy do przodu! W tym momencie jesteśmy największym Hufcem w Chorągwi Dolnośląskiej (534 członków). Dziękujemy za zaufanie!

Dzisiaj zakończyliśmy rok harcerski, zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy wzięli udział w grze o tematyce ekologii, zorganizowanej w Jeleniej Górze. Następnie uczestnicy zjedli obiad, na koniec wszyscy spotkali się przy ognisku obrzędowym na wysepce obok Hufca. Były nagrody za zajęcie miejsca na trasach, wyróżnienia w rozkazach i upominki oraz podziękowania dla wzorowych drużynowych. Został powołany Krąg Instruktorski, którego przewodniczącym jest hm. Jan Płonka. Gratulujemy wszystkim i życzymy powodzenia w kolejnym roku harcerskim. Dziękujemy za organizację tras: druhnom Dobrusi, Marysi, druhowi Robertowi i druhowi Krzyśkowi za organizacje całego wydarzenia.

Życzymy druhnie Marysi wszystkiego najlepszego i samych sukcesów na harcerskiej drodze. Dziękujemy za pomoc w logistyce Grupie Kwatermistrzowskiej i 36 DW „Granica”.

Wyniki współzawodnictwa na trasach:

Zuchy – wszystkie gromady zostały nagrodzone

Harcerze:

1 miejsce : 8 Piechowicka Drużyna Harcerska „Burza”

2 miejsce: 86 WDH „Potok”

3 miejsce: 53 Drużyna Harcerska „Żywioły”

Harcerze starsi:

1 miejsce: 25 DH Przygoda

2 miejsce: 74 Drużyna Harcerzy Starszych „Genesis”

3 miejsce: 8 Piechowicka Górska Drużyna Harcerzy Starszych i Wędrowników „Pogrom”

Gratulujemy! Dziękujemy również komendantowi hufca hm. Robert Zapora za rok ciężkiej, ale zapewne satysfakcjonującej pracy!

Przed nami najważniejsze, czyli obozy harcerskie, życzymy uczestnikom wielu przygód i dobrej, bezpiecznej zabawy. Serdecznie dziękujemy za ten rok!

Czuwaj!

Komenda Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze

Dziękujemy za gadżety Karkonoski Park Narodowy!

Nasi harcerze będą poszerzali swoją wiedzę na temat przyrody malowniczych Karkonoszy.

 

Galeria Zdjęć znajduje się na facebooku. Link tutaj (dla zalogowanych): 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *