Aktualności Slider

Obóz w Białogórze-pierwszy turnus

7 lipca rozpoczął się 1 turnus na Bazie Harcerskiej w Białogórze, przygody zaczęły się od pionierki obozowej, potem, gry, zabawy i kąpiele nad morzem! Na bazie bawią się:5 Szczep Harcerski „Na wskroś” oraz, do 15 lipca zuchy z 9 GZ MAŁE OGNIKI, 35 GZ i 102 GZ. W trakcie obozu, odwiedzili nas gospodarze regionu: wójt gminy Krokowa Adam Śliwicki oraz miejscowa radna Justyna Muttke. Uczestniczyli w apelu, wcześniej poznali pionierkę, wykonaną przez harcerzy. Adam Śliwicki jest historykiem i od razu zauważył, że oplot, jaki stosują harcerze, znany był już w XV wieku. Różnica jest tylko taka, że my dzisiaj oplatamy sznurkiem belkę, a dawniej nawiercano w niej otwory i to przez nie prowadzony był sznurek. Wójt działa w stowarzyszeniach historycznych, ma olbrzymią wiedzę na temat bogatej historii Kaszub, jest organizatorem inscenizacji bitwy pod Świecinem – dużego wydarzenia plenerowego. Obiecał, że w najbliższym czasie przyjedzie do nas i zrobi pokaz dawnego uzbrojenia i podzieli się historycznymi ciekawostkami regionu, w którym gościmy.

Czuwaj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *