Slider

Zakończenie Roku Harcerskiego

Zakończenie Roku Harcerskiego 2022/2023
Członkowie naszego Hufca spędzili ostatni weekend w Bukowcu. W piątek, dzięki uprzejmości Związek Gmin Karkonoskich drużyny rozbiły swoje 🏕️ namioty na polanie, a w Pałacu Hrabiny von Reden zagościły nasze zuchy. W sobotę rozpoczęło się wielkie podsumowanie rocznej pracy drużynowych i ich jednostek. Z rana uczestnicy Zlotu wzięli udział w Turnieju Technik Harcerskich, gdzie sprawdzili się w między innymi pionierce, szyfrach, musztrze, czy też 🆘pierwszej pomocy, główkowali też na punkcie z wiedzy harcerskiej. Po obiedzie i chwili odpoczynku zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy ruszyli na trasy z przygotowanymi dla nich zadaniami dotyczącymi tematyki 🌳🏞️leśnej. Wieczorem odbyło się wspólne🔥 ognisko. W niedzielę z rana, aż 5 osób stanęło przed Hufcową Komisją, aby zamknąć próbę na stopień instruktorski, a zaraz po niej odbył się apel. Był to czas podsumowań, rozdanie nagród za turniej i współzawodnictwo na trasach, podsumowanie realizacji propozycji programowej „Przestrzegać prawa, wspólna spraw”, podziękowania dla drużynowych i zespołów hufcowych. Serdecznie gratulujemy wszystkich zwycięzcom i wyróżnionym osobom, dziękujemy za przybycie i do zobaczenia na obozach!
Organizatorami turnieju technik byli: hm. Robert Zapora, pwd. Kinga Miler, pwd. Aleksandra Pliszka, pwd. Julian Żbikowski
Organizatorami Zlotu Hufca byli: pwd. Aleksander Rerich (Komendant), dh Paweł Cekiera (pion H), dh Bruno Broncel (pion HS), dh. Weronika Gral (pion Z). Dziękujemy 👏👍
Tegoroczną propozycję programową pn. „Przestrzegać prawa, wspólna sprawa” zrealizowały następujące jednostki hufca:
– 111 DH Ignis
Wyniki Turnieju Technik Harcerskich:
kategoria ZUCHY, mistrzami technik zostali:
– 24 Gromada Zuchowa „Kubusiowa Brygada”,
– 9 Gromada Zuchowa „Małe Ogniki”,
– kategoria HARCERZE
3. miejsce – 22 punkty, patrol „Kosmoludki” (25 DH „Przygoda”/53 DH „Żywioły”) w składzie: patrolowa Zuzanna Szumska, Maja Maraszek, Patrycja Polowczyk, Amelia Klimek, Wiktoria Multan, Hanna Grabczak,
2. miejsce – 23 punkty – patrol „NIE” (101 DH „Pagoda”) w składzie: patrolowa Aleksandra Razik, Marcel Nojman, Dominik Wodyk, Franek Bartoszewicz, Nikodem Niedobylski, Marcin Pliński,
1. miejsce – 24 punkty – patrol „Pło-niec 2” (93 DH „Płomień/38 DH „Szaniec”) w składzie:
Patrolowa Maja Leszkiewicz, Jakub Ładziński, Artur Woliński, Maciej Nalepka, Bartosz Gumm, Andrzej Fabiś.
kategoria HARCERZE STARSI:
3. miejsce – 26 punktów, patrol „Ananas” (74 DHS „Genesis”) w składzie: Wiktoria Maciejczyk, Natalia Gałan, Olga Sikora, Oliwier Smoliński, Amelia Suda,
2. miejsce – 27 punktów, patrol „Żbiki” (6 ŚWDH „Kora Brzozowa”) w składzie;
Patrolowy Maciej Chojnacki, Mateusz Bagiński, Alek Bagiński, Agata Pikul, Antoni Wróblewski, Daria Wiktor
1. miejsce – 29 punktów, patrol Grom (8 PDH „Burza”) w składzie: patrolowy Wojciech Bereza, Stanisław Miśkiewicz, Hanna Molka, Igor Zapora, Tadeusz Smolnicki.
Kategoria WĘDROWNICY:
2. miejsce – 19 punktów, patrol „Stół” (53 DH „Żywioły”) w składzie: patrolowa Natalia Żaczek, Kalina Fiedorowicz
1. miejsce – 30 punktów, patrol „Iskra” (99 DHS „Iskra”) w składzie: patrolowa Paulina Jończyk, Karina Sroczyńska, Zofia Fang.
Wyniki współzawodnictwa podczas Zakończenia Roku Harcerskiego.
Kategoria HARCERZE STARSI:
2. miejsce – 39 DHS „Barykada”