Aktualności

Otwarcie Sali Aktywności

W Domu Harcerza otwarto dzisiaj (środa, 19.04) salę aktywności. Jest to pomieszczenie, w którym można organizować zajęcia ruchowe, ale nie tylko. Nada się na organizację odpraw, szkoleń a nawet oficjalnych spotkań. Sala posiada oddzielne wejście, dzięki czemu możliwe jest organizowanie zajęć bez konieczności przechodzenia przez część mieszkalną.
Był to kompleksowy remont, wymieniono podłogę oraz praktycznie wszystkie instalacje. W przynależnych do sali małych pomieszczeniach powstały magazynek na sprzęt sportowy oraz toaleta.
W otwarciu udział wzięli: Agnieszka Bolek – prezes Fundacji Leroy Merlin, Renata Kwiatek – pierwszy zastępca prezydenta Miasto Jelenia Góra, Karol Poprawa – lider operacyjny Funduszu Solidarnościowego Leroy Merlin Polska, Kujda Jarosław – Dyrektor sklepu LM, Dominik Szymański – Szef Firmy wykonawczej DECOCO, Ewa Mikłaszewicz – projektantka, Aneta Banaszkiewicz – Kierownik Działu Serwisu i Usług.
Sala jest częściowo wyposażona. Sprzęt przekazał harcerzom jeleniogórski sklep Decathlon Polska. Są tam m.in. bramki do mini piłki nożnej, łuk z tarczą, poduszki sensomotoryczne czy drabinki koordynacyjne. Pomieszczenie to jest dostępne dla wszystkich użytkowników Domu Harcerza, m.in. Dla obywateli Ukrainy.
Remont zrealizowano dzięki Fundacji Leroy Merlin, która od dłuższego czasu wspiera jeleniogórskich harcerzy, razem z Miastem Jelenia Góra. Wcześniej fundacja wyremontowała kuchnię na I piętrze.
W ubiegłym roku Fundacja dołożyła się do realizacji drugiego etapu termomodernizacji Domu Harcerza. W ramach tego zadania wykonano docieplenie ścian i stropodachu oraz remont schodów. Tę inwestycję realizowało Miasto Jelenia Góra (harcerze pozyskali środki z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego) ze wsparciem właśnie fundacji.
W Domu Harcerza znajdują się harcówki, działa świetlica środowiskowa, funkcjonuje też Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Druh”. Aktualnie w części schroniska przebywają obywatele Ukrainy.
🎈🎈🎈Za okazaną pomoc przy remontach i doposażeniu budynku bardzo serdecznie dziękujemy. Bez Was nie byłoby to możliwe!