Dębowa Wyspa

Lubiana przez mieszkańców Dębowa Wyspa przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze wzbogaciła się o harcerski akcent. Na wyspie zamontowana została gra terenowa, dzięki której można poznać, czym zajmujemy się na co dzień. Wirtualny druh Olek zabierze nas w iście harcerską podróż: odnajdziemy z nim 5 punktów, na których będziemy mieli do wykonania rozmaite zadania. Trzeba np. odgadnąć zaszyfrowany wyraz, wyznaczyć azymut czy rozpoznać rodzaje drzew. Liczy się spryt i umiejętność logicznego myślenia. W zabawie przydatny jest smartfon. Gra jest dla wszystkich: mogą brać w niej udział dzieci (najlepiej pod opieką dorosłych) i młodzież nie mająca dotąd kontaktu z harcerstwem, ale jest to także ciekawa propozycja na zbiórkę zastępu czy drużyny. Dębowa Wyspa została wyremontowana w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 jako tzw. projekt zielony. Powstały tu trzy stanowiska do grillowania, wraz z ławkami i stołami, zadaszona wiata, miejsce ogniskowe oraz mini plac zabaw. Propozycja ta cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Gra jest ostatnim elementem tego projektu.