Aktualności Slider

I Zjazd Kursów Metodycznych

I Zjazd Kursów Metodycznych
Niezbędne do objęcia funkcji drużynowego/drużynowej jest ukończenie kursu metodycznego. Tego wyzwania podjęło się 14 osób, które wzięły udział w zajęciach dla przyszłych drużynowych harcerskich i starszoharcerskich, organizowanych przez nasz Hufiec. Pierwszy zjazd odbył się we Wrocławiu w Navigo Wrocław – Autorska Szkoła Podstawowa. Każde harcerskie działanie powinno być oparte na metodzie harcerskiej, dlatego uczestnicy zostali podzieleni na zastępy, a następnie poznali fabułę kursu. Tematyką były początki harcerstwa na Dolnym Śląsku, uczestnicy, w ramach współzawodnictwa, zdobywali zastępy, gromady, drużyny i „zasiedlali” nimi nasze województwo. W ramach punktacji indywidualnej zbierali elementy umundurowania i „tworzyli” harcerzy. W trakcie tego zjazdu podjęliśmy się różnych tematów, w zależności od danej drużyny, były to między innymi: metoda harcerska, miejsce drużyny w szczepie, nabór, rola drużynowego i wiele innych. Dziękujemy Komendzie Kursu: hm. Marii Łabaziewicz, hm. Robertowi Zaporze, phm. Magdalenie Podośce, pwd. Wiktorii Niedźwieckiej, prowadzącym zajęcia phm. Piotrowi Staszakowi, pwd. Kacprowi Żeliszewskiemu, pwd. Miłoszowi Raczyńskiemu oraz hm. Arkadiuszowi Rudolfowi, hm. Krzysztofowi Stachów, hm. Zbigniewowi Nowakowi, hm. Kamilowi Domańskiemu za pomoc merytoryczną i przygotowanie poszczególnych zajęć.
Podziękowania należą się także Navigo Wrocław – Autorska Szkoła Podstawowa za pomoc i miłą gościnę w Państwa placówce.
Do zobaczenia już niedługo, na kolejnym zjeździe. Widzimy się w Miasto Jelenia Góra🏔.
fot. hm. Robert Zapora, pwd. Wiktoria Niedźwiecka
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *