Aktualności

Podsumowanie VI Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Patriotycznej

Dnia 10.11.2013 w Jeleniogórskim Centrum Kultury odbył się VI Dolnośląski Festiwal Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej. Tematem przewodnim tegorocznego Festiwalu było hasło ”Śladami Małego Powstańca”. Harcerze, harcerki oraz występujące zuchy dały z siebie wszystko zarówno na scenie jak i podczas towarzyszących warsztatów. Poziom występów był bardzo wysoki i wyłonienie laureatów stanowiło nie lada wyzwanie dla jury.

festiwal4   festiwal2

Po burzliwych obradach, do wiadomości licznie zgromadzonej publiczności zostały podane następujące wyniki:

  • kategoria zespoły:

Miejsca:
I ex aequo 177 DH „Azymut” i Zespół Wiosenny Groszek z Legnicy
II 4 JSH „Enigma”
III ex aequo 6 ŚWDH „Kora Brzozowa” i 81 KDSH ”Granica”

  • kategoria zespoły zuchowe:

Miejsca:
I 35 GZ „Radosne Smerfiki”

  • kategoria soliści Wędrownicy i Instruktorzy

Miejsca:
I Anna Finczek
II Karolina Reich
III Gabriel Wiłun

  • kategoria konkurs filmowy:

I Aleksander Zid

  • wyróżnienie:

– 801 KDH „Leśne Licho”

 MG 6013  festiwal1

Atrakcją wieczoru był koncert Roberta Kasprzyckiego w duecie z Maksymilianem Szelęgiewiczem, wstęp na koncert był wolny i cieszył się dużym uznaniem Jeleniogórzan.

W trakcie przesłuchań na widowni obecny był Prezydent Miasta Jeleniej Góry – Pan Marcin Zawiła. Natomiast podczas koncertu finałowego w pierwszym rzędzie zgromadzili się zaproszeni goście Pani Zofia Czernow – posłanka na Sejm RP, Pan Ryszard Grek ze Starostwa Powiatowego, Pan Witold Rudolf – Burmistrz Miasta Piechowice oraz Harcmistrz Marian Łata – komendant Chorągwi Dolnośląskiej ZHP.

Festiwal został zorganizowany dzięki wsparciu Starosty Powiatu Jeleniogórskiego Jacka Włodygi, Prezydenta Miasta Jelenia Góra Marcina Zawiły, Miasta Piechowic, Jeleniogórskiego Centrum Kultury, Chorągwi Dolnośląskiej, Hufcowi Karkonoskiemu oraz Tauron Dystrybucja S.A. Oddział w Jeleniej Górze. Wszystkim organizatorom, występującym oraz całej publiczności składamy serdeczne podziękowania. Do zobaczenia za rok, na VII już Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej.

phm. Anna Kamińska- Szefowa Zespołu Promocji i Informacji Karkonoskiego Hufca ZHP.

partronat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *