Aktualności Slider

Karkonoski pomaga Ukrainie

W Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Druh” oraz w hufcu gościmy blisko 70 obywateli Ukrainy, którzy znaleźli tu schronienie przed wojną. Zapewniamy im nie tylko opiekę, ale staramy się też umilić czas. Harcerze z 15 PDW „Kometa” zorganizowali dzisiaj wspólne wyjście do parku trampolin. Zabawy było co niemiara. No i była to świetna okazja do poznania się. Dziękujemy Park Trampolin Wild Jump oraz prywatnemu sponsorowi za umożliwienie skorzystania z tej atrakcji.
To nie jedyne działanie, jakie podejmujemy. Wcześniej harcerze z 4 Jeleniogórski Szczep Harcerski „Enigma” im. Szarych Szeregów przygotowali prezenty dla dzieci. Sąsiedzi z Ochotnicza Straż Pożarna w Jeleniej Górze zabrali naszych gości na małą wycieczkę, pokazali m.in. wóz strażacki. W marcu odbyła się również wycieczka do Huty Julia w Piechowicach i nasi goście mogli samodzielnie pomalować piękne kryształy, wzięli również udział w warsztatach plastycznych w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Mieli także okazję zobaczyć niezwykłą hodowlę alpak w Alpakolandii. Harcerze szykują wspólną zbiórkę oraz wycieczkę.
Przy okazji, dziękujemy licznym darczyńcom, sponsorom, którzy troszczą się o los znajdujących się w schronisku „Druh” uchodźców. 🇺🇦
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *