Aktualności Slider

Zuchy jak olimpijczycy

Tegoroczna Wyprawa Polarna Zuchów za nami. Co to był za dzień! Impreza odbywała się w formie igrzyska olimpijskich.

Odwiedziła nas srebrna medalistka igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro (2016) oraz mistrzyni świata z Dubaju (2019) w pchnięciu kulą Lucyna Kornobys, która zachęcała uczestników do sportowej walki. Radziła też, żeby się nigdy nie poddawać. Uczestnicy przygotowali się na otwarcie, mieli ze sobą piękne flagi olimpijskie, które pomagały im w rywalizacji. W obecności Lucyny zapłonął znicz olimpijski, komendantka wyprawy Magdalena Podośka przyjęła od zuchów przysięgę olimpijską, a potem uczestnicy udali się na pola, gdzie rozegranych został szereg konkurencji, m.in. rzut oszczepem, pchnięcie kulą, jazda na rowerze, piłka nożna, przeciąganie liny itp. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Na uczestników czekał obiad, a że pogoda tego dnia nas nie rozpieszczała, to można było też rozgrzać się przy ognisku. Na koniec odbyło się wręczenie nagród. Wszystkie zuchy zdobyły sprawność Olimpijczyka, otrzymały też pamiątkowe przypinki i słodycze. Mamy nadzieję, że uczestnicy pełni wrażeń i pozytywnych emocji wrócili do domów. Dziękujemy Lucynie Kornobys za udział w igrzyskach a także sponsorom: Chorągwi Dolnośląskiej ZHP oraz firmie Wawel. Do zobaczenia za rok!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *