Slider

Zakończenie Roku Harcerskiego 2021/2022

Koniec Roku Harcerskiego 2021/2022
Ponad 300 harcerzy z Karkonoskiego Hufca ZHP w Jeleniej Górze przyjechało w ubiegły weekend do Szklarskiej Poręby, aby podsumować kończący się rok harcerski. Wszystko zaczęło się od tradycyjnych kuchni polowych, każda drużyna miała za zadanie ugotować sobie smakowity obiad. Następnie rozpoczęły się zajęcia programowe. Organizatorzy przygotowali kilka propozycji, każdy zastęp i szóstka mogły wziąć udział w zadaniach dotyczących tropu sportowego, przyrodniczego lub turnieju technik harcerskich. Harcerze sprawdzali swoją wiedzę i spryt, rozwiązywali szyfry harcerskie, udzielali pierwszej pomocy, rozpalali ognisko, wiązali węzły, testowali się z pionierki obozowej. Ci, którzy wybrali opcję sportową mierzyli się w kilku konkurencjach: strzelaniu, badmintonie, przeciąganiu liny, zbijaku i wielu innych. Po skończonych grach, harcerze zebrali się w kręgu przy ognisku, śpiewali i wysłuchali gawędy o harcerskiej przyjaźni. Leśny klimat i baza Hufca ZHP Czerwonak znajdująca się z dala od zgiełku sprzyjała rozmowom i śpiewom do późnego wieczora. Rano uczestnicy biwaku uroczyście zakończyli rok harcerski na apelu Hufca, na którym podsumowano współzawodnictwo na grach. Nie zabrakło również podziękowań dla drużynowych, kadry i organizatorów. Dziękujemy organizatorom: phm. Magdalena Podośka, dhn. Zuzanna Hyckowska, dhn, Zuzanna Razik, dh. Igor Grobarczyk oraz dh. Julian Żbikowski.
Ten rok był dla naszego Hufca pełen wyzwań, za nami ponad 10 wydarzeń hufcowych, obchody świąt państwowych, 30. Finał WOŚP oraz stała pomoc uchodźcom z Ukrainy. Dziękujemy wszystkim, którzy angażowali się w życie Hufca. Wam, Drodzy Harcerze i Zuchy życzymy udanych obozów!
Do zobaczenia we wrześniu, czuwaj!
Sfinansowano ze środków Rządowego
Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018 – 2030.
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *