Slider

Weekend pełen wrażeń!

Za nami intensywny weekend, w sobotę 1 października, w okolicy Góry Sołtysiej w Cieplicach odbyły się Hufcowe zawody w Marszach na Orientację. Dzieci i młodzież sprawdzały swoje umiejętności z terenoznawstwa, z mapą w dłoni przemierzali lasy, współzawodnicząc na trzech trasach: harcerskiej, starszoharcerskiej i wędrowniczej. W wydarzeniu wzięło udział ponad 40 osób, całość zakończyła się wspólnym ogniskiem, nad imprezą czuwał druh Jan Staworzyński. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy:
Trasa Harcerska Bartosz Gumm, Błażej Haik, Franciszek Kaliciak 101 Drużyna Harcerska „Pagoda”
Trasa Harcerzy Starszych – Paulina Jonczyk, Karina Sroczyńska 99 Drużyna Harcerzy Starszych ISKRA
Trasa Wędrownicza Kacper Wowk 15 PDW „Kometa”
Około godziny 16.00 rozpoczął się Rajd Wędrowników.
Uczestnicy zostali podzieleni na patrole, następnie wzięli udział w grze o tematyce „Legendy Polskie”. Wędrownicy przeszli łącznie około 16 kilometrów, wędrowali zaczynając od siedziby hufca na Wiejskiej przez Dziwiszów na Szybowcowa Górę i wrócili do hufca. Był to dość intensywny marsz, jednak szczęśliwi zakończyli grę w godzinach porannych, to dopiero wyzwanie! Organizatorką przedsięwzięcia była druhna Weronika Bekus.
W rajdzie, razem z kadrą brało udział 15 osób
Gratulujemy zwycięskim patrolom:
1 miejsce – patrol Zagubieni w Czasie
2 miejsce- patrol Nocą
3 miejsce – patrol Dzieci Trzeciego Krzesła
fot. druh Kacper Opałacz, druhna Weronika Bekus

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *