XV Festiwal Jelonek

12 listopada 2022 roku odbył się XV Dolnośląski Festiwal Kultury Harcerskiej i Patriotyzmu „Jelonek”.Tuż przed 10.00 do Jeleniogórskie Centrum Kultury zjechało się ponad 100 uczestników. Dzieci mogły brać udział w trzech konkursach: piosenki, recytatorskim i manualnym. Tematem przewodnim była WOLNOŚĆ, uczestnicy śpiewali, grali na instrumentach, recytowali, malowali pocztówki, a wszystko to pod czujnym okiem jury.
Była to wyjątkowa edycja, na scenie spotkali się harcerze Chorągiew Dolnośląska ZHP, ale także uczniowie jeleniogórskich szkół, w tym dzieci z Ukrainy. Wspólnie świętowali niepodległość i pokazywali publiczności, co oznacza dla nich wolność. Za całokształt imprezy była odpowiedzialna pwd. Natalia Suda, a na scenie, festiwal prowadziła pwd. Dominika Cieślik. O 16.00 rozpoczął się godzinny koncert gwiazdy festiwalu, Pana Łukasza Nowaka, wokalisty zespołu Caryna, można było wspólnie zaśpiewać znane wszystkim harcerskie piosenki, posłuchać poezji śpiewanej, nasi gości specjalni zostali pożegnani gromkimi brawami. Koncert na długo zostanie w naszych uszach. Serdecznie dziękujemy uczestnikom, publiczności, jury, sponsorom!
To był piękny dzień pełen radosnego patriotyzmu🇵🇱🎹.
Gratulujemy zwycięzcom:
Konkurs piosenki:
ZESPOŁY ZUCHY
1. miejsce 24 Gromada Zuchowa „Kubusiowa Brygada” im. Aleksandra Kamińskiego ps. Kamyk
ZESPOŁY HARCERZE I HARCERZE STARSI
2. miejsce Odlotowa Ekipa Festiwalowa
ZESPOŁY SZKOLNE
1. miejsce Stokrotki
2. miejsce Duet Ósemka
SOLIŚCI HARCERKI I HARCERZE STARSKI
1. miejsce Maria Nowak
1. miejsce Hanna Czajkowska ZHP, Hufiec Łagiewniki im. Synów Pułku